Tylko u Nas jak kąpać się balii w 7 dni! - dom z ogrodem

balie kąpielowe

Wpływ sauny na skórę

O dobroczynnym wpływie korzystania z sauny wiadomo nie od dziś. Poza korzyściami zdrowotnymi, nie należy również zapomnieć o wpływie sauny na nasz wygląd zewnętrzny, głównie dotyczący skóry. Dzięki wysokiej temperaturze panującej we wnętrzu sauny

Tylko u Nas jak kąpać się balii w 7 dni! - dom z ogrodem balie kąpielowe
z powierzchni skóry paruje pot wydzielany przez organizm pozbywając się przy tym toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Korzystanie z sauny pozwala na poprawę stanu skóry oraz cery, w szczególności tej skłonnej do wytrysków. Ciepło w saunie odblokowuje gruczoły łojowe i reguluje wydzielanie sebum, co prowadzi do zmniejszenia ilości wytrysków. Co więcej skóra po wizycie w saunie jest dożywiona i oczyszczona oraz jest bardziej podatna na różnego rodzaju zabiegi nawilżające. Z tego powodu po sesji w saunie warto jest nawilżyć skórę, która lepiej wchłonie kosmetyk. Wizyty w saunie mają więc również dobroczynny wpływ na wygląd naszej skóry i cery, co jest kolejną zaletą jeśli dodać do tego też prozdrowotny wpływ na wnętrze naszego organizmu.


Właściwe korzystanie z sauny

Korzystanie z sauny ogrodowej z pewnością może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia, a przy okazji jest to bardzo dobry sposób na relaks. Żeby korzystanie z sauny było bezpieczne i przyniosło korzyści należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim korzystać z sauny powinno się raz, do dwóch razy w tygodniu, a przed samą kąpielą nie powinno się spożywać ani obfitych posiłków, ani alkoholu. Do sauny wchodzi się nago po wzięciu uprzednio prysznica i osuszenia ciała ręcznikiem. Po wejściu do sauny kładziemy ręcznik na najniższej ławce i na niego siadamy, a w miarę czasu przechodzimy coraz wyżej, żeby uniknąć szoku termicznego. Nogi należy się starać trzymać na wysokości tułowia, można też przyjąć postawę leżącą - po to, aby całe ciało było poddawane takiej samej temperaturze. Po opuszczeniu sauny należy wziąć zimny prysznic, żeby schłodzić ciało. Przy schładzaniu ciała trzeba pamiętać, żeby rozpocząć od stóp w kierunku serca. Po skończeniu schładzania ciała można wziąć ciepły prysznic, który pobudzi krążenie. Na zakończenie cyklu zaleca dwudziestominutowy odpoczynek.


Jak wyglądają balie ogrodowe

Kto z nas nie lubi brania długich, odprężających kąpieli z dodatkiem ulubionego olejku? A co jeśliby przenieść naszą kąpiel na zewnątrz i cieszyć się relaksującą kąpielą na świeżym powietrzu? Właśnie z tego powodu istnieją balie ogrodowe, które służą do brania odprężających kąpieli na świeżym powietrzu. Balie ogrodowe są okrągłe i obudowane specjalnym rodzajem wytrzymałego drewna, natomiast ich wkład jest laminowany. Balie ogrodowe posiadają także wbudowany piec, który utrzymuje ciepłą temperaturę wody. Do balii ogrodowej można wbudować dodatkowo jacuzzi, która sprawi że kąpiel w takiej balii będzie jeszcze bardziej relaksująca. Jedną z największych zalet posiadania balii ogrodowej jest możliwość korzystania z kąpieli na świeżym powietrzu nawet zimą. Ciekawostką dotyczącą balii ogrodowych jest to, że bywają one także nazywane ruską banią. Ponadto balie ogrodowe są na tyle duże, że bez problemu pomieszczą więcej osób, dzięki czemu można cieszyć się kąpielą na zewnątrz w towarzystwie znajomych i przyjaciół.


Tradycja związana z korzystaniem z sauny

Korzystanie z saun ma swoją długoletnią oraz bogatą tradycję, zwłaszcza w Finlandii, ale nie tylko. Najbardziej znanym rodzajem sauny jest tak zwana sauna fińska, znana także jako sucha. Ciekawostką jest fakt, że sama nazwa sauna pochodzi z języka fińskiego i oznacza pomieszczenie, w którym można się ogrzać. Korzystanie z sauny jest istotną częścią fińskiej kultury, gdzie w wielu domach jest wydzielone specjalne pomieszczenie zbudowane z drewna służące właśnie za saunę. Sauna była obecna również w innych kulturach, ale to za sprawą Finów została upowszechniona. Sauny były już budowane przez Słowian oraz inne ludy, w tym fińskie, od niepamiętnych czasów. Współcześnie jednak sauny pełnią istotną rolę zwłaszcza w krajach skandynawskich oraz krajach nadbałtyckich. Korzystanie z sauny jest swoistym rytuałem, wokół którego przez lata budowano różne tradycje. Co ciekawe, także w Rosji istnieje specjalna odmiana sauny, zwana banią, która pełni istotną rolę społeczną. W Finlandii, Łotwie, Estonii oraz Litwie sauna jest istotnym elementem życia społecznego.


Zalety balii ogrodowych

Wzięcie długiej ciepłej i relaksującej kąpieli z ulubionymi dodatkami zapachowymi jest jednym z lepszych sposób na odprężenie się po długim i męczącym dniu. Co gdyby jednak przenieść naszą kąpiel w bardziej przyjemne miejsce, a mianowicie na zewnątrz, w otoczeniu natury? Balie ogrodowe służą właśnie do tego. Największą i niewątpliwą zaletą balii ogrodowych jest możliwość brania kąpieli na świeżym powietrzu. Ponadto z balii ogrodowych można korzystać nie tylko w sezonie letnim, ale także zimowym. Co więcej, kąpiele na zewnątrz w chłodniejszym okresie poprawiają krążenie oraz wzmacniają odporność. Z zażywania kąpieli w baliach ogrodowych płynie więc wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Branie kąpieli w baliach posiada wieloletnią i bogatą tradycję w wielu krajach, ze względu na zdrowotne i relaksujące działanie. Wystarczy posiadać wystarczająco dużo miejsca na postawienie takiej balii ogrodowej, żeby móc cieszyć się z dobroczynnego wpływu kąpieli na świeżym powietrzu przez cały rok.